Wyprawka dla pierwszoklasisty

Szanowni Państwo, rozpoczęcie nauki to duże wyzwanie zarówno dla dziecka, jak i rodzica. W końcu wiąże się to z wieloma zmianami w życiu codziennym. Pojawią się nowe szkolne obowiązki, nawiążą się nowe znajomości. Aby ułatwić dziecku ten start, proponujemy się do niego dobrze przygotować. Rozmowy z dzieckiem o szkole, zainteresowanie szkolnym życiem przez Rodziców na pewno będą motywujące i zachęcające do rozpoczęcia tej niezwykłej przygody.

Wspólne kompletowanie i przygotowywanie rzeczy może być również informacją dla dziecka że rozpocznie się ważny okres w jego życiu.

W pierwszym miesiącu nauki będzie czas na adaptację do nowych warunków. Nauczyciel z pewnością nie będzie oceniał, lecz poznawał dzieci i zapoznawał je z obowiązującymi zasadami.

Poniżej podajemy listę rzeczy, które należy w miarę możliwości przygotować dziecku.

Zeszyty (podpisane na okładce):

w wąskie linie  – 32-kartkowy, 3 szt.,

w kratkę  –  16-kartkowy; 2 szt.,

zeszyt do religii, języka angielskiego, niemieckiego – 32-kartkowy, może być w kratkę,

Zeszyt do korespondencji – zeszyt 60-kartkowy w kratkę; pierwsza strona wypełniona danymi dziecka: imię i nazwisko dziecka, klasa, telefony kontaktowe do rodziców /opiekunów (obowiązkowo), data i miejsce urodzenia, adres zamieszkania. Na ostatniej stronie wklejona koperta na informacje od nauczyciela).

Piórnik wyposażony w następujące przybory, które dziecko nosi codziennie:

kredki ołówkowe, dwa zatemperowane ołówki (miękkie), temperówka, gumka, linijka, nożyczki , klej w sztyfcie ,

Materiały do zajęć plastyczno-technicznych:

2 małe (A4) bloki techniczne i rysunkowe z białymi kartkami, 2  małe (A4) bloki techniczne z kolorowymi kartkami, 1 duży blok biały A3 , 1 duży blok kolorowy A3 , kredki – pastele olejne

kredki świecowe, papier kolorowy (wycinanka), plastelina , farby plakatowe (12 kolorów) , cienki i gruby pędzel (podpisany), kubeczek, ceratka/podkładka na stolik, 2 teczki zamykane na gumkę (podpisane)

Strój szkolny – obuwie na zmianę (w podpisanym worku)

Strój do gimnastyki – biała koszulka z krótkim rękawem, ciemne spodenki, skarpetki, (dziecko przynosi strój w podpisanym worku z materiału).

Podręczniki i ćwiczenia dzieci otrzymają we wrześniu.

Materiały do zajęć plastyczno-technicznych prosimy o przyniesienie do około 11 września. Każde dziecko będzie miało podpisaną szufladkę lub miejsce na półce w klasie, w której będzie mogło przechowywać swoje rzeczy. Strój na w-f można przynieść w drugim tygodniu nauki. Koszulka biała, prosimy, aby była bawełniana i z krótkim rękawem. Buty na zmianę do chodzenia po szkole potrzebne będą od października. Jeśli to możliwe proszę podpisać rzeczy dziecka (klej, nożyczki, ubrania np. na metce, farby, pastele…).

Na rozpoczęcie roku dzieci przychodzą odświętnie ubrane, zgodnie z tradycją z „rogami obfitości”

W pierwszym tygodniu nauki w tornistrze powinny się znaleźć: zeszyt do korespondencji, piórnik, śniadaniówka, coś do picia).

Wychowawca będzie Państwa na bieżąco o wszystkim informował poprzez notatkę w zeszycie korespondencji lub wiadomość w dzienniku.

Nauczyciele uczący w klasach I-III