List na rozpoczęcie roku szkolnego

Elżbieta Śnieżek

PREZYDENT                                                                          Zabrze, 4 września 2023 roku

MIASTA ZABRZE

Szanowni Dyrektorzy,
Nauczyciele,
oraz Drodzy Uczniowie

Po pięknych i beztroskich wakacjach wracacie do swoich szkół, w których czekają na Was nauczyciele oraz rówieśnicy. Wierzę, że nadchodzący rok szkolny będzie czasem owocnej nauki, zdobywania cennych doświadczeń i rozwijania zainteresowań i pasji.

Rok 2022 był wyjątkowy ze względu na 100-lecie nadania Zabrzu praw miejskich. Za wszystkie inicjatywy, wpisujące się w obchody tego jubileuszu, serdecznie dziękuję.

Zabrze wkroczyło w nowe stulecie. To Wy będziecie budować przyszłość naszej małej ojczyzny, która jeszcze nie tak dawno była miastem przemysłowym, a dziś z dumą możemy powiedzieć, że jest ośrodkiem medycyny, nowoczesnych technologii, nauki, kultury, sportu i turystyki postindustrialnej. Najważniejsze jednak, by Zabrze było miastem mądrych, dobrych i serdecznych ludzi.

Drodzy uczniowie, życzę Wam sukcesów na miarę Waszych możliwości, aby szkoła była miejscem przyjaznym, gdzie będziecie mogli zdobywać wiedzę i realizować swoje plany i marzenia. Dyrektorom, pedagogom i pracownikom szkoły życzę realizacji wyznaczonych celów zawodowych oraz zdrowia i pomyślności w życiu osobistym.

Małgorzata Mańka–Szulik