,,Laptop dla ucznia"

Wreszcie nadszedł długo oczekiwany dzień. W środę, 25 października, pierwsi czwartoklasiści z naszej szkoły otrzymali laptopy zgodnie z założeniami rządowego programu pn. ,,Laptop dla ucznia".

„Laptop dla ucznia” to projekt realizowany przez Ministerstwo Cyfryzacji, który ma za zadanie dostarczyć darmowe laptopy uczniom klas czwartych. Odbiorcami tej inicjatywy są czwartoklasiści uczęszczający do szkół podstawowych publicznych i niepublicznych, którzy właśnie rozpoczynają realizację zajęć z informatyki i podstawy programowej z wykorzystaniem sprzętu komputerowego z każdego przedmiotu.

Uczniowie , którzy odbierali laptopy nie ukrywali radości z otrzymanego sprzętu. :)

Pomocą dla dzieci i rodziców służy portal https://laptopdlaucznia.gov.pl/, na którym wszyscy zainteresowani znajdą nie tylko informacje na temat programu „Laptop dla ucznia", ale także m.in. materiały edukacyjne oraz listę darmowego oprogramowania do wykorzystania na laptopach.